رنگ اکریلیک

پس از لایه پلی تکس یا بلافاصله پس از پرایمر می توان رنگ نهایی را اعمال کرد. رنگهای اکریلیک آب پایه داملا در بیش از ۲۰۰ فام مختلف ارائه می شود و قابلیت هایی چون مقاومت در برابر رطوبت، شوک های حرارتی، مقاومت در برابر پرتوهای فرا بنفش و سایش از ویژگی های منحصر به فرد آنها است.

برخی از خواص این رنگها به شرح زیر است:

 • این رنگها فاقد مواد مضر برای محیط زیست می باشد. آب پایه بودن و عدم استفاده از نگه دارنده ها و کمک حلالهای سمی باعث کاهش مضر بودن این رنگ نسبت به رنگهای حلال پایه و آب پایه مشابه شده است. همچنین بی بو بودن و خشک شدن اولیه سریع آنرا برای استفاده در فضاهای داخلی ساختمانها مناسب ساخته است.
 • این رنگ دارای خواص مکانیکی عالی به همراه انعطاف پذیری و مقاومت به ترک بالا می باشد. حساسیت به ترک در نتیجه عدم استفاده از فرمولاسیون مناسب موجب می شود که میکرو ترکهای منتجه از خشک شدن نادرست رنگ در همان روزهای ابتدایی در ساختار آن اشاعه یابند. اما به دلیل سایز بسیار کوچک این ترکها، مشاهده آنها با چشم غیر مسلح امکان پذیر نیست. با گذشت زمان و رشد این ترکها، می توان آنها را در ظاهر رنگ مشاهده نمود. رنگ داملا با استفاده از فرمولاسیون صحیح، محصولات خود را در برابر اشاعه ترک مصون ساخته است. انعطاف پذیری مناسب این رنگها، چسبندگی ممتاز به همراه خواص مکانیکی مطلوب را برای آنها به ارمغان آورده است.
 • این رنگ دارای سختی و مقاومت به سایش ممتاز بوده، و همچنین جذب آلودگی ها و گرد و غبار و در نتیجه کدر شدن با گذشت زمان در این رنگ بسیار کم می باشد. عموما رنگهای آب پایه در مقابل جذب آلودگی و گرد و غبار ضعیف بوده و این ضعف منجر به کدر شدن رنگ آنها با گذر زمان می شود. استفاده از فیلرهای سخت و نانو سایز به همراه جزء رزینی با خواص مکانیکی مناسب سبب تقویت رنگ داملا در مقابل نفوذ گرد و خاک و سایر آلودگیها و در نتیجه کدر شدن آن در مرور زمان شده است.
 • این رنگ در مقابل گچی شدن، رنگ پریدگی و زرد شدن در مقابل نور آفتاب مقاومت بسیار بالایی دارد. استفاده از پیگمنتهای نامناسب برای رنگهای اعمال شونده در فضاهای بیرونی موجب رنگ پریدگی سریع این رنگها در مقابل اشعه UV آفتاب می شود. تهیه پیگمنتهای خالص معدنی از بهترین تولید کنندگان دنیا و استفاده همزمان از افزودنیهای مناسب، مقاومت رنگ داملا در مقابل اشعه UV را تضمین نموده است.
 • این رنگ چسبندگی بسیار عالی به زیرلایه های مختلف را دارا بوده و مقاومت بالایی در برابر کنده شدن، پوسته شدن، طبله شدن و نظایر آن دارد. چسبندگی ضعیف رنگها به زیرلایه سبب می شود که با گذشت زمان کنده شدن، پوسته شدن، طبله شدن و نظایر آن در رنگ مشاهده شود و در واقع تمامی خواص رنگ به چسبندگی مناسب آن وابسته است. فرمولاسیون علمی و منحصر به فرد رنگ داملا، تامین کننده چسبندگی مناسب این رنگ به تمامی زیرلایه ها شده است.

تمامی این خواص به همراه تنوع رنگ بسیار بالا، رنگ اکریلیک آب پایه داملا را برای استفاده در رنگ آمیزی نماهای داخلی و خارجی ساختمانها و سایر کاربردهای زیباسازی ممتاز نموده است. این رنگ در ۳ گرید زیر تولید و عرضه می شود:

  • رنگ اکریلیک مات
  • رویه اکریلیک نیم براق
  • رویه اکریلیک مقاوم